KONGRES REAL ESTATE MANAGEMENT 2022 JUŻ ZA NAMI!
DZIĘKUJEMY ZA WASZ UDZIAŁ I DO ZOBACZENIA NA KOLEJNEJ EDYCJI!

Real Estate Management Congress – dlaczego musisz tam być?

 • Największy stacjonarny event w branży nieruchomości komercyjnych. Bądź na bieżąco z nowinkami i trendami, które pozwolą Ci zapewnić bezpieczeństwo najemcom, zadbać o ich komfort pracy i tym samym być o krok przed konkurencją.
 • Porozmawiamy o wyzwaniach, z którymi w 2023 roku zmierzy się branża i o kierunkach, w których będzie podążać. Nasz event to wysoka merytoryka podana w lekkiej i przyjemnej formie! Czekają na Ciebie inspirujące prelekcje i panele dyskusyjne na tematy, które są dzisiaj szczególnie ważne.
 • Real Estate Management Congress to wyjątkowe wydarzenie stacjonarne i spotkanie wielu przedstawicieli z całej branży. To niepowtarzalna i długo wyczekiwana okazja do networkingu i nawiązania kluczowych relacji z potencjalnymi partnerami i kontrahentami.
 • Inspirujemy do wdrażania odważnych i innowacyjnych zmian w obszarze Real Estate. Rozkładamy na czynniki pierwsze trendy i wyzwania branży nieruchomości komercyjnych, które będą wyznaczały jej przyszłość.
Nowoczesny i bezpieczny obiekt
Eko trendy
Perspektywa na 2023 rok
Networking
Spotkanie na żywo

Real Estate Management Congress jest dla Ciebie, jeśli pracujesz na takim stanowisku, jak:

 • facility manager,
 • dyrektor techniczny,
 • property manager/zarządca nieruchomości,
 • asset manager,
 • administration manager,
 • deweloper, właściciel obiektu,
 • office coordinator,
 • office service coordinator,
 • specjalista ds. workplace,
 • community manager ds. relacji z najemcą,
 • inwestor prywatny, publiczny,
 • community manager ds. relacji z najemcą,
 • architekt, projektant.

Program

 9:00 – 17:00, 18 października 2022

GOŚĆ SPECJALNY
KRZYSZTOF MIRUĆ
Jeden z czołowych i najbardziej popularnych polskich architektów. Popularność zyskał jako prowadzący telewizyjne programy na antenach kanałów TVN, TVN Style, HGTV np. „Zgłoś Remont” i „Weekendowa Metamorfoza”.

Projektowanie przestrzeni komercyjnej z uwzględnieniem trendów i potrzeb użytkowników.

WYZWANIA I TRENDY

PANEL DYSKUSYJNY

Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża Facility Management? W którą stronę podąża jej rozwój? Eko trendy, raportowanie ESG, podwyżki cen mediów

W jaki sposób firmy działające w obszarze FM dostosowują się do trendów proekologicznych i jak pomagają swoim klientom, biorąc pod uwagę dzisiejsze, wymagające czasy? Reakcja branży na podwyżkę cen mediów związaną m.in. z rosnącą inflacją. Wdrażanie rozwiązań pozwalających sprostać oczekiwaniom najemców.

MODERATOR:
AGNIESZKA SŁAWOMIRSKA-CHMARZYŃSKA
Autorka programu "Galaktyka Nieruchomości" w Telewizji BIZNES24.
EKSPERCI:
JULIUSZ CHŁOPIK
Dyrektor ds. rozwoju w General Property
PAWEŁ ROZPOŃCZYK
CEO Innovative Facility Management Polska (IFMPL)
DANIEL MAŁYSA
FM Director
M2C FM Poland
ŁUKASZ WOŹNIAK
Pakar Service
 
PANEL DYSKUSYJNY

Biura, w których chcemy pracować, czyli koncepcja well-beeing w przestrzeni pracy – po jakie narzędzia i rozwiązania sięgać, żeby stworzyć wielofunkcyjne i wygodne wnętrze? Ewolucja preferencji użytkowników biur.

Jakie wyznaczniki są dzisiaj miarą komfortu biura? Które rozwiązania odchodzą do lamusa, a które dla użytkowników są określane mianem must have? Podążanie za dynamiką, nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę obecnych czasów i różnorodnością podczas pracy nad projektem biura oraz jego wyposażeniem.

MODERATOR:
dr KAROLINA J. DUDEK
Associate Director Workplace Innovation
COLLIERS
EKSPERCI:
MAŁGORZATA GRAL
Brand manager marki
Dyson Airblade / Fore Living Solutions
DARIUSZ STASIK
Prezes Zarządu i Właściciel W.P.I.P.
MARIOLA BITNER
Head of Workplace Strategy
Cushman & Wakefield
MONIKA HRYNIEWICZ
Szefowa Działu Najmu i Marketingu OPG Property Professionals

ZARZĄDZANIE I OBSŁUGA BUDYNKU

W kierunku zwiększenia wydajności energetycznej budynku – w jaki sposób zarządzać energią, żeby zapewnić wzrost wartości nieruchomości i jednocześnie dbać o środowisko?

Przedstawienie sposobów i metod zapewniających oszczędność energetyczną w nieruchomościach komercyjnych. Efektywność energetyczna jest wyznacznikiem bezpiecznych, zdrowych i przede wszystkim wydajnych budynków. Zarządzanie energią pozwala zmniejszyć koszty operacyjne, ale także pozytywnie wpływa na wizerunek budynku i firmy zarządzającej. Jak dzisiaj właściciele i zarządcy realizują zadanie, jakim jest zwiększenie wydajności energetycznej budynku?

TOMASZ RUCZAJ
Dyrektor Zarządzający / Członek Zarządu
VINCI Facilities Polska
Członek IFMA Polska
WITOLD RAFALSKI
Pełnomocnik Zarządu ds. wsparcia technicznego,
innowacji i efektywności energetycznej
Senior Project Manager
VINCI Facilities Polska
 

Digitalizacja nieruchomości komercyjnych kluczem do nowoczesnego zarządzania budynkiem i dbania o jego bezpieczeństwo – w jaki sposób technologia pomaga optymalizować procesy?

Intuicyjne systemy zarządzania nieruchomością komercyjną – czy dzisiaj są wyróżnikiem, czy już standardem? Prelekcja poświęcona automatyce budynkowej, systemom BMS oraz aplikacjom mobilnym wpływającym na bezpieczeństwo i komfort użytkowników budynku.

PAWEŁ DURKA
Co-founder and CEO
Your Building App
 

Czy Twój biurowiec jest budynkiem inteligentnym? – certyfikacja SmartScore i WiredScore krok po kroku

Nowoczesne rozwiązania technologiczne odgrywają coraz ważniejszą rolę w nieruchomościach komercyjnych, szczególnie biurowych. Również inwestorzy i najemcy zwracają uwagę na ten element. Jaka jest przy tym rola certyfikatów SmartScore i WiredScore? Dlaczego warto rozpocząć proces certyfikacji? Czy budynek certyfikowany jest bardziej atrakcyjny od innych w oczach otoczenia biznesowego? Na przykładzie biurowca The Bridge, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikaty SmartScore i WiredScore, zostaną pokazane m.in. cyfrowe narzędzia pozwalające optymalizować działanie nieruchomości komercyjnych tak, żeby przygotować je na wyzwania przyszłości.

RENATA HARTLE
Dyrektor ds. rozwiązań technologicznych w Colliers,
pierwsza w Polsce Akredytowana
Profesjonalistka SmartScore
 

Jak podnieść efektywność pracy firm zajmujących się profesjonalnym utrzymaniem czystości? Praktyczne i nowatorskie rozwiązania w usługach związanych z czystością w nieruchomościach komercyjnych

Jak dzisiaj należy podejść do tematu utrzymania czystości i dezynfekcji przeprowadzanej w obiektach komercyjnych? W jaki sposób planować pracę zespołu sprzątającego, wykorzystywać nowoczesne technologie i optymalizować koszty w tym obszarze?

JOLANTA SERGOT-KOWALSKA
Dyrektor
CLEANING CONSULTING

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO I ROZWÓJ

Odpowiedzialny biznes i zrównoważone budownictwo według międzynarodowych standardów

Coraz większą uwagę przywiązuje się do społecznej odpowiedzialności biznesu, co przekłada się na m.in. raportowanie ESG, obliczenia śladu węglowego czy deklaracje dążenia do neutralności klimatycznej. Elementem strategii CSR firmy nierzadko jest budowanie, zarządzanie czy wynajmowanie przestrzeni w bardziej zrównoważonych budynkach, które wpływają pozytywnie m.in. na komfort użytkowników, środowisko, a co uwzględniają międzynarodowe standardy oceny nieruchomości jak BREEAM, LEED czy WELL.

ALINA GRZELCZAK
SWECO
MARCIN GAWROŃSKI
SWECO
 

Proces dekarbonizacji istniejących budynków – droga do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku – od czego zacząć?

Budynki już będące w użyciu, charakteryzujące się znaczną emisją gazów cieplarnianych czeka modernizacja. Jak przygotować się do tego procesu, jakich narzędzi należy w nim użyć? Nowe spojrzenie na produkcję materiałów budowlanych, projektowanie oraz na wykorzystywane źródła energii.

PRZEMYSŁAW REJCZAK
Head of Energy and Building Performance
JW+A
 

Wodór jako jedna z dróg do bezpieczeństwa energetycznego

Jak zachować bezpieczeństwo energetyczne dążąc do pełnej dekarbonizacji? Do niedawna jednym z największych wyzwań było wielkoskalowe ograniczenie emisji gazów cieplarnianych poprzez odejście od paliw kopalnych. Dzisiaj do zielonej transformacji dochodzi aspekt dodatkowy jakim jest zapewnienie stabilności systemu i bezpieczeństwa energetycznego. W jaki sposób połączyć ze sobą oba procesy, aby nie wpływało to znacząco na funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz obiektu? Jak ograniczyć zużywanie paliw kopalnych i zapewnić stabilność?

ANDRZEJ ROZMARYNOWSKI
Senior Engineering Project Manager
CBRE GWS
 

Jak i dlaczego warto wdrożyć projektowanie biophilic w budynkach biurowych? Nieruchomości komercyjne w zielonych barwach

W przestrzeniach komercyjnych zauważalny jest powrót do natury i bujnej roślinności. Celem projektantów staje się aranżacja przestrzeni zapewniającej dobrostan użytkowników. Omówienie wyznaczników projektowania w duchu biophilic i pokazanie na przykładach atrakcyjnych sposobów na wykorzystanie roślinności we wnętrzach użytkowych.

KINGA DZWONNIK
CEO i dyrektor zarządzająca
firmą Kwiaty dla Biura.
 

Zdrowe i zrównoważone biura - jak żywa roślinność wpływa na ich mikroklimat i podwyższa komfort pracy.

Przestrzeń, która sprzyja nie tylko efektywności, ale też zdrowiu, samopoczuciu i zadowoleniu pracowników to warunek kluczowy współczesnego projektowania. Aranżacje z żywą roślinnością wychodzą poza perspektywę wizualną powierzchni biurowych. Obecność natury we wnętrzach pozwala nie tylko na stworzenie zrównoważonego środowiska pracy, w którym panuje odpowiedni dla człowieka mikroklimat. Pozwala również na stworzenie przyjaznego biura – komfortowego miejsca z zielonym otoczeniem, do którego warto wrócić.

BEATA DZIEDZIC
Co-Founder & CTO
4Nature System
 

Efektywność energetyczna, a dobrostan pracowników

Pozornie dwa obszary zupełnie ze sobą niezwiązane: zrównoważony rozwój, z EFEKTYWNOŚCIĄ ENEGRGETYCZNĄ na czele oraz DOBROSTAN PRACOWNIKÓW w myśl koncepcji New Work. Czy coś je łączy? Otóż jest to światło! Światło, które wspiera funkcjonowanie pracowników i stawia ich potrzeby w centrum, jak również szanuje zasoby naszej planety, a wczasach kryzysu energetycznego – także biznesowe portfele. Dlaczego rozwiązania LED są odpowiedzią na powyższe wzywania? Jakie są ich możliwości i zastosowania?

PAWEŁ BORYŚ
Business Development Manager
TRILUX Polska

WARSZTATY Z EKSPERTEM

Jak przygotowywać budżet kosztów eksploatacyjnych z uwzględnieniem potrzeb optymalizacyjnych i ekologicznych zaleceń i trendów?

AGNIESZKA SŁAWOMIRSKA-CHMARZYŃSKA
Autorka programu "Galaktyka Nieruchomości" w Telewizji BIZNES24.
Konkurs!

„Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi”

Spośród uczestników wylosujemy kilka osób, które otrzymają w prezencie książkę Beaty Jońskiej „Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi” oraz voucher do wykorzystania na platformie Lunching, gdzie można zamówić posiłek do pracy lub dietę pudełkową.

Logo Lunching

POZNAJ NASZYCH PRELEGENTÓW

Alina
Grzelczak
Alina Grzelczak jest konsultantką ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Sweco Polska. Jest specjalistką z ponad siedmioletnim stażem, przede wszystkim w sektorze budownictwa komercyjnego. Zajmuje się prowadzeniem certyfikacji... więcej wielokryterialnych w systemie BREEAM International New Construction, zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków oraz konsultingiem w zakresie tematyki ESG.

Alina Grzelczak ukończyła studia na kierunku Inżynieria Środowiska na specjalizacji zaopatrzenie w ciepło, klimatyzacja i ochrona powietrza na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Posiada licencję asesora BREEAM International New Construction.

Sweco Polska jest firmą inżynieryjno – konsultingową, której jednym z głównych celów działalności jest współtworzenie zrównoważonych przestrzeni do życia i pracy - Transforming Society Together. Działalność Sweco skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w kraju, umożliwia realizację projektów w każdym zakątku Polski.
Marcin
Gawroński
Dr inż. Marcin Gawroński jest Dyrektorem Działu Budownictwa Ekologicznego w Sweco Polska, Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz Prezesem Zarządu Fundacji Miasta Przyszłości... więcej. Jest praktykiem z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w branży budownictwa zrównoważonego. Rozwinął zespół kilku inżynierów w ponad trzydziestoosobowy, wielokrotnie nagradzany Dział Budownictwa Ekologicznego, który jest liderem polskiego rynku w zakresie usług związanych z certyfikacją wielokryterialną oraz wspomaganiem procesu realizacji zielonych inwestycji. Sweco było odpowiedzialne m.in. za certyfikację BREEAM pierwszych projektów w Polsce, zarówno wśród budynków nowych jak i istniejących, oceniając do tej pory ponad 380 obiektów. Marcin jest też autorem kilku publikacji z obszarów związanych z budownictwem ekologicznym. Przewodzi Fundacji Miasta Przyszłości, która wspiera inicjatywy związane z tworzeniem nowoczesnych i przyjaznych miast oraz organizuje konferencję Miasta Przyszłości.
Kinga
Dzwonnik
CEO i dyrektor zarządzająca firmą Kwiaty dla Biura. Pomysłodawczyni i założycielka firmy Kwiaty dla Biura. Nie od zawsze wiedziała, że swoje życie zwiąże z kwiatami - przed założeniem własnego biznesu była związana z sektorem bankowym... więcej. Wszystko zmieniło się jednak 15 lat temu, kiedy stwierdziła, że chce upiększać kwiatami dobrze jej znane przestrzenie biurowe. Do dziś zajmuje się projektowaniem zielonych aranżacji i doradztwem w dziedzinie roślin. Sama ma w domu mnóstwo roślin i wierzy w ich dobroczynne działanie.
Szczególną słabość darzy Homalomenę.
Juliusz
Chłopik
Dyrektor ds. rozwoju w General Property. Od 14 lat związany z branżą nieruchomości komercyjnych, szczególnie w obszarze technicznego zarządzania obiektami (Facility Management). Początkowo jako specjalista ds. handlowych... więcej następnie jako Kierownik Pionu Technicznego, Dyrektor Techniczny oraz Dyrektor Zarządzający odpowiadał, za obsługę techniczną budynków i zarządzanie procesami technicznymi oraz za komunikację i budowanie długotrwałych relacji z klientem.
Uczestnik licznych szkoleń specjalistycznych i uprawnień technicznych, w tym SEP ( I-III), F-Gazy, handlowe, sprzedażowe oraz zarządzanie personelem.
Pracował dla takich firm jak Elemco, LFX Agency, Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami, ZST i obecnie w General Property.
Małgorzata
Gral
Brand manager marki Dyson Airblade / Fore Living Solutions. Specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w branży inwestycji komercyjnych, odpowiedzialna za koordynację sprzedaży produktów Dyson Airblade. Odpowiada za... więcej relacje z branżą architektoniczną oraz szkolenia z zakresu wykorzystania produktów Dyson w projektowaniu przestrzeni publicznych. W swoim portfolio posiada m.in. realizacje takie jak DSV w Warszawie, lotniska w Warszawie i Gdańsku, wyposażenie kampusu Google oraz warszawskiego biura Facebooka.
Dariusz
Stasik
Prezes Zarządu i Właściciel W.P.I.P. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania oraz Studiów MANAGEMENT w Harvard ICAN Instytut w Warszawie. Inicjator rozwoju idei smart... więcej building oraz wellbeeing w W.P.I.P., która stała się obecnie podstawą strategii biznesowej i kierunkiem rozwoju firmy. W oparciu o stworzoną profesjonalną Pracownię Projektową zaprojektował i wybudował w Jasinie k/Poznania Showroom, który jest pierwszym zero-energetycznym budynkiem produkcyjno-biurowym w Polsce – Smart Building Center – certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum oraz z certyfikatem WELL Building Standard.

Autor bloga GOOD TIME FOR SMART CITY (www.dariuszstasik.com) oraz speaker na wielu konferencjach o tematyce SMART CITY i SMART BUILDING.

Inicjator lifestyle’owego projektu SAVE THE PLANET (www.savetheplanet.pl), którego celem jest budowanie świadomości ekologicznej i ograniczenie degradacji środowiska naturalnego w różnych wymiarach – począwszy od indywidualnych zachowań konsumenckich w obszarze kupowanych produktów i usług, po indywidualne budownictwo oraz wyposażenie wnętrz. Kreator kolejnego Showroomu Save the Planet Experience Center w CH Posnania który uzyskał certyfikat PLANET FRIENDLY na poziomie Loving. Założyciel Fundacji SAVE THE PANET oraz OŚRODKA BADAŃ I ROZOWJU SAVE THE PLANET.
Beata
Dziedzic
Co-Founder & CTO 4Nature System. Architektka krajobrazu i projektantka. Od ponad 10 lat z sukcesami propaguje trend biophilic design. Swoimi projektami wspiera kulturę organizacji firm, wprowadzając do biur zielone rozwiązania, które wpływają na samopoczucie i zdrowie pracujących tam ludzi. ... więcejCo-founderka i CTO startupu 4Nature System, w którym zarządza rozwojem produktu i usługi w zespole R&D. W 2018 roku została uhonorowana nagrodą Dobry Wzór za połączenie designu, natury i zaawansowanej technologii w oferowanych produktach. Od tego czasu aktywnie działa też w strukturach PLGBC, promując wdrażanie zielonego budownictwa. W 2021 roku zdobyła wyróżnienie w Konkursie Innowator Mazowsza. W 2022 roku znalazła się na liście 10 liderek zrównoważonego rozwoju wg Forbes Women, a 4Nature System pojawiło się w rankingu wyróżnionych Startupów Pozytywnego Wpływu Koźmiński HUB. Realizuje projekty łączące roślinność i technologię, które podwyższają jakość środowiska pracy, sukcesywnie rozszerzając zasięg działania na terenie UE.
Paweł
Rozpończyk
CEO, członek zarządu i współwłaściciel firmy Innovative Facility Management Polska (IFMPL) założonej w 2013 roku. Odpowiedzialny za tworzenie struktur, strategii rozwoju oraz marki do obsługi technicznej nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych z oddziałami zlokalizowanymi w Warszawie, Poznaniu,... więcejChorzowie, Gdańsku oraz Wrocławiu.
Konsekwentnie rozwija zespoły do zarządzania technicznego nieruchomościami (Facility Management) w całej Polsce, czego potwierdzeniem jest uzyskanie dwukrotnie w latach 2020 i 2021 nagrody Gazele Biznesu, przyznanych przez Puls Biznesu. Jest członkiem i założycielem Polskiego Stowarzyszenia Facility Management jak również innych organizacji związanych z nieruchomościami.
Przemysław
Rejczak
W firmie JW+A, skupiającej doradców do spraw zrównoważonego budownictwa, koordynuje prace zespołu zajmującego się analityką budynkową. W jej zakres wchodzą między innymi symulacje zużycia energii, światła dziennego oraz sztucznego, analizy komfortu termicznego, LCC, LCA... więcej, czy rozwiązań pasywnych. Analizy przygotowywane są również pod certyfikacje LEED, BREEAM oraz WELL. Zespół zajmuje się też doradztwem w zakresie efektywności energetycznej dla budynków nowo projektowanych oraz audytami energetycznymi budynków istniejących, a także pomiarami jakości środowiska wewnętrznego w budynkach.

Przemysław jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (mgr inż., spec. Modelowanie Komputerowe w Energetyce) oraz Shibaura Institute of Technology w Tokyo. Posiada akredytacje WELL Performance Testing Agent, LEED Green Associate oraz uprawnienia do wykonywania charakterystyk energetycznych.
Mariola
Bitner
Specjalista z ponad 18-letnim doświadczeniem w projektach dotyczących nieruchomości biurowych, magazynowych, produkcyjnych oraz usługowych. Obecnie Head of Workplace Strategy w Polsce. Członek zespołu ds. zrównoważonego rozwoju, koncentrujący się w szczególności na certyfikacji WELL. W ciągu... więcej ostatnich kilku lat realizowała projekty związane z wprowadzaniem pracy hybrydowej u swoich klientów. Dotyczyły one zarówno zmiany funkcjonowania samego biura jak i zatroszczenia się o aspekt ludzki całego przedsięwzięcia, w tym zarządzanie zmianą.  W czasie swojej kariery zawodowej była odpowiedzialna za projekty dot. aranżacji biur oraz Workplace strategy dla wielu międzynarodowych klientów. Jako Client Account Manager odpowiadała za aranżacje biur w regionie EMEA. Odgrywała kluczową rolę w zarządzaniu portfelem biurowym klientów, koordynując międzynarodowe zespoły projektowe.
Andrzej
Rozmarynowski
Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży związanej z utrzymaniem i eksploatacją obiektów komercyjnych, magazynowo - produkcyjnych oraz utrzymaniem ruchu w przemyśle ciężkim. Jest specjalistą w obszarach związanych z obiektowymi instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi... więcej, ma ogromną wiedzę dotyczącą wymagań stawianym instalacjom i obiektom popartą praktyką. Posiada pełne uprawnienia w branży elektrycznej, energetycznej i gazowniczej. Autor wielu ekspertyz i audytów, w tym audytów energetycznych, Technical Due Diligence oraz tzw. „audytów zerowych” wykonywanych przy odbiorach budynków przed przekazaniem ich do użytkowania. Współtwórca patentu związanego z poprawą sprawności bloku energetycznego elektrowni zawodowej. Pasjonat wszelkich nowoczesnych technologii, w zespole pełni funkcję Lidera zespołu wdrożeniowego.

Andrzej.Rozmarynowski@cbre.com
Renata
Hartle
Jako Director ds. rozwiązań technologicznych w Colliers doradza właścicielom budynków oraz najemcom w zakresie innowacyjnych technologii dla biur. Na co dzień Renata audytuje nieruchomości pod kątem potencjalnego dostosowania budynku do nowych oczekiwań najemców, prowadzi dla... więcej klientów wdrożenia technologii i edukuje użytkowników, zapewniając adaptację wybranych rozwiązań. Jednocześnie blisko współpracuje ze startupami, pomagając im rozwijać rozwiązania odpowiadające rzeczywistym potrzebom użytkowników.

Renata jest w gronie pionierów polskiego rynku PropTech – od lat wyszukuje, testuje i integruje najnowocześniejsze inteligentne rozwiązania w branży nieruchomości, takie jak mobilny dostęp, wirtualna recepcja, smart parking czy analiza zajętości powierzchni. Odpowiadała m.in. za wprowadzenie na rynek wirtualnej platformy do rezerwacji przestrzeni elastycznych Colliers Mobility Pass czy oprogramowania do zarządzania budynkami biurowymi Connected by Skanska. W 2022 r. została pierwszą w Polsce Akredytowaną Profesjonalistką SmartScore – systemu certyfikacji dla inteligentnych budynków. Ponad 11-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych zdobywała w Europie Środkowo-Wschodniej, Skandynawii i Stanach Zjednoczonych.
Tomasz
Ruczaj
Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Nieruchomościami (Facility Management) na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada ponad 19 lat doświadczenia w świadczeniu usług FM oraz technicznych dla budynków komercyjnych... więcej, a także logistycznych i przemysłowych Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał w 2003r. Pracował m.in. jako Dyrektor Operacyjny w jednej ze spółek FM, gdzie rozwijał kompetencje firmy w zakresie technicznego zarządzania nieruchomościami. W latach 2017-2018 realizował procesy doradztwa technicznego dla portfela nieruchomości zarządzanego przez Savills i był odpowiedzialny za strategię firmy w tym obszarze. Obecnie pełni rolę Dyrektora Zarządzającego VINCI Facilities Polska i jest odpowiedzialny za wdrażanie strategii, wizji i misji organizacji oraz rozwój firmy na rynku nieruchomości.
Witold
Rafalski
Pełnomocnik Zarządu ds. wsparcia technicznego, innowacji i efektywności energetycznej. Senior Project Manager VINCI Facilities Polska. Ekspert w dziedzinie obsługi technicznej obiektów i zarządzania nieruchomościami. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA. W VINCI Facilities Polska odpowiada za... więcej efektywność energetyczną obiektów komercyjnych.
Daniel
Małysa
FM Director, M2C FM Poland. Facility Manager z doświadczeniem na rynku biurowym, Data Center, galerii handlowych i obiektów przemysłowych. Odpowiadał za utrzymanie techniczne najbardziej wymagających nieruchomości biurowych w Polsce W M2C zarządza działem FM w Polsce zarażając swoją pasją do optymalizacji i najnowszych technologii w branży... więcej nieruchomości najemców i właścicieli nieruchomości. Wdraża nowoczesne rozwiązania i pokazuje jak poprawić bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej i optymalizować koszty technicznego utrzymania nieruchomości. Wiedzą i umiejętnościami dzieli się podczas wydarzeń branżowych oraz na krakowskiej AGH.
Łukasz
Woźniak
Pakar Service
Monika
Hryniewicz
Szefowa Działu Najmu i Marketingu OPG Property Professionals. Specjalistka z 15 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane opracowywaniem i realizacją strategii komercjalizacji, kreowaniem i rozwojem marek, a także negocjacjami umów najmu oraz umów marketingowych. ... więcej Monika Hryniewicz jest Absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie zdobyła tytuł magistra na kierunku Zarządzanie i Marketing ze specjalnością w obszarze Nieruchomości i Inwestycji. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe z dziedziny Negocjacji i Mediacji w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Od dziewięciu lat związana zawodowo z Łodzią, gdzie pomaga klientom znaleźć szyte na miarę powierzchnie komercyjne oraz opracowuje optymalne strategie biznesowe dopasowane do inwestycji biurowych i handlowych. Od 2016 roku jest odpowiedzialna za realizację strategii najmu i marketingu projektów grupy OPG, w szczególności flagowej inwestycji grupy, czyli kompleksu OFF Piotrkowska Center w Łodzi. Kultowego miejsca chętnie odwiedzanego przez Łodzian. Pomysłodawca i szef projektu Moda na Łódź.
Paweł
Boryś
Business Development Manager, TRILUX Polska. Od samego początku związany z branżą oświetlenia. Obecnie na stanowisku Business Development Manager w firmie TRLUX koncentruje się na rozwijaniu długoterminowych relacji z największymi Klientami i Sieciami Handlowymi w Polsce. Wspólnie z Partnerami Biznesowymi... więcej realizuje szeroko zakrojone projekty mające na celu poprawę Efektywności Energetycznej. Ceniony za merytoryczną wiedzę, indywidualne podejście oraz skrupulatność w dążeniu do wspólnie ustalonych zamierzeń i umiejętność zarządzania złożonymi projektami. Prywatnie miłośnik wypraw motocyklowych i motoryzacji. Lubi piesze wędrówki i aktywne spędzanie czasu z rodziną.

AGENDA

8:30-9:00
Rejestracja
9:00-9:10
Rozpoczęcie
9:10 - 9:40
Projektowanie przestrzeni komercyjnej z uwzględnieniem trendów i potrzeb użytkowników
Krzysztof Miruć
9:40 – 10:20
Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża Facility Management? W którą stronę podąża jej rozwój? Eko trendy, raportowanie ESG, podwyżki cen mediów
Panel dyskusyjny
Moderator: Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska
Juliusz Chłopik General Property
Daniel Małysa M2C FM Poland
Paweł Rozpończyk Innovative Facility Management Polska (IFMPL)
Łukasz Woźniak Pakar Service
10:20 - 11:00
Biura, w których chcemy pracować, czyli koncepcja well-beeing w przestrzeni pracy – po jakie narzędzia i rozwiązania sięgać, żeby stworzyć wielofunkcyjne i wygodne wnętrze? Ewolucja preferencji użytkowników biur.
Panel dyskusyjny
Moderator: dr Karolina J. Dudek
Mariola Bitner Cushman & Wakefield
Małgorzata Gral Dyson Airblade / Fore Living Solutions
Monika Hryniewicz Szefowa Działu Najmu i Marketingu OPG Property Professionals
Dariusz Stasik W.P.I.P.
11:00 - 11:20
Przerwa
11:20 – 11:40
Jak podnieść efektywność pracy firm zajmujących się profesjonalnym utrzymaniem czystości? Praktyczne i nowatorskie rozwiązania w usługach związanych z czystością w nieruchomościach komercyjnych
Jola Sergot-Kowalska
Cleaning Consulting
11:40 – 12:10
Jak i dlaczego warto wdrożyć projektowanie biophilic w budynkach biurowych? Nieruchomości komercyjne w zielonych barwach
Kinga Dzwonnik
Kwiaty dla Biura
12:10 – 12:40
Zdrowe i zrównoważone biura - jak żywa roślinność wpływa na ich mikroklimat i podwyższa komfort pracy
Beata Dziedzic
4Nature System
12:40 – 13:00
Efektywność energetyczna, a dobrostan pracowników
Paweł Boryś
Trilux
13:00 – 13:40
Lunch
13:40 – 14:00
W kierunku zwiększenia wydajności energetycznej budynku – w jaki sposób zarządzać energią, żeby zapewnić wzrost wartości nieruchomości i jednocześnie dbać o środowisko?
Tomasz Ruczaj i Witold Rafalski
VINCI Facilities Polska
14:00 – 14:30
Wodór jako jedna z dróg do bezpieczeństwa energetycznego
Andrzej Rozmarynowski
CBRE GWS
14:30 – 14:50
Proces dekarbonizacji istniejących budynków – droga do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku – od czego zacząć?
Przemysław Rejczak
JW+A
14:50 – 15:10
Przerwa
15:10 – 15:30
Digitalizacja nieruchomości komercyjnych kluczem do nowoczesnego zarządzania budynkiem i dbania o jego bezpieczeństwo – w jaki sposób technologia pomaga optymalizować procesy?
Paweł Durka
Your Building App
15:30 – 15:50
Czy Twój biurowiec jest budynkiem inteligentnym? – certyfikacja SmartScore i WiredScore krok po kroku
Renata Hartle
Colliers
15:50 – 16:10
Odpowiedzialny biznes i zrównoważone budownictwo według międzynarodowych standardów
Alina Grzelczak i Marcin Gawroński
SWECO
16:10
Zakończenie części konferencyjnej, przerwa i rozpoczęcie warsztatówJak przygotowywać budżet kosztów eksploatacyjnych z uwzględnieniem potrzeb optymalizacyjnych i ekologicznych zaleceń i trendów?
18:10
Zakończenie warsztatów

Event organizowany przez redakcję magazynu branżowego „Real Estate Magazine”

Real Estate Magazine to profesjonalne czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Materiały tworzone są we współpracy z doświadczonymi praktykami działającymi od wielu lat w branży nieruchomości. Dzięki uniwersalnemu podejściu do tematyki prowadzenia obiektów, magazyn stworzył swoistą platformę wymiany wiedzy, skupiającą najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą z nami kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine.

Lokalizacja

Novotel Warszawa Airport
1 Sierpnia 1
02-134 Warszawa

Organizator: 

Partnerzy medialni: 

Kontakt

KONTAKT W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH:
konferencje@forum-media.pl

WSPÓŁPRACA i REKLAMA:

Justyna Kasjaniuk
Brand Manager
Real Estate Magazine
tel. 692 056 807
adres mail

KWESTIE MERYTORYCZNE:

Marta Bober
Redaktor naczelna
Real Estate Magazine
tel. 536 831 790
adres mail

BILETY NA KONGRES:

Małgorzata Kołodziejczak
tel. 536 511 449
adres mail