ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ REAL ESTATE MANAGEMENT CONGRESS
WIĘCEJ INFORMACJI JUŻ WKRÓTCE!

Real Estate Management Congress – dlaczego musisz tam być?

 • Największy stacjonarny event w branży nieruchomości komercyjnych. Bądź na bieżąco z nowinkami i trendami, które pozwolą Ci zapewnić bezpieczeństwo najemcom, zadbać o ich komfort pracy i tym samym być o krok przed konkurencją.
 • Porozmawiamy o wyzwaniach, z którymi w 2023 roku zmierzy się branża i o kierunkach, w których będzie podążać. Nasz event to wysoka merytoryka podana w lekkiej i przyjemnej formie! Czekają na Ciebie inspirujące prelekcje i panele dyskusyjne na tematy, które są dzisiaj szczególnie ważne.
 • Real Estate Management Congress to wyjątkowe wydarzenie stacjonarne i spotkanie wielu przedstawicieli z całej branży. To niepowtarzalna i długo wyczekiwana okazja do networkingu i nawiązania kluczowych relacji z potencjalnymi partnerami i kontrahentami.
 • Inspirujemy do wdrażania odważnych i innowacyjnych zmian w obszarze Real Estate. Rozkładamy na czynniki pierwsze trendy i wyzwania branży nieruchomości komercyjnych, które będą wyznaczały jej przyszłość.
Nowoczesny i bezpieczny obiekt
Eko trendy
Perspektywa na 2023 rok
Networking
Spotkanie na żywo

Real Estate Management Congress jest dla Ciebie, jeśli pracujesz na takim stanowisku, jak:

 • facility manager,
 • dyrektor techniczny,
 • property manager/zarządca nieruchomości,
 • asset manager,
 • administration manager,
 • deweloper, właściciel obiektu,
 • office coordinator,
 • office service coordinator,
 • specjalista ds. workplace,
 • community manager ds. relacji z najemcą,
 • inwestor prywatny, publiczny,
 • community manager ds. relacji z najemcą,
 • architekt, projektant.

Program

 9:00 – 17:00, 18 października 2022

GOŚĆ SPECJALNY
KRZYSZTOF MIRUĆ
Jeden z czołowych i najbardziej popularnych polskich architektów. Popularność zyskał jako prowadzący telewizyjne programy na antenach kanałów TVN, TVN Style, HGTV np. „Zgłoś Remont” i „Weekendowa Metamorfoza”.

Projektowanie przestrzeni komercyjnej z uwzględnieniem trendów i potrzeb użytkowników.

WYZWANIA I TRENDY

PANEL DYSKUSYJNY

Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża Facility Management? W którą stronę podąża jej rozwój? Eko trendy, raportowanie ESG, podwyżki cen mediów

W jaki sposób firmy działające w obszarze FM dostosowują się do trendów proekologicznych i jak pomagają swoim klientom, biorąc pod uwagę dzisiejsze, wymagające czasy? Reakcja branży na podwyżkę cen mediów związaną m.in. z rosnącą inflacją. Wdrażanie rozwiązań pozwalających sprostać oczekiwaniom najemców.

MODERATOR:
AGNIESZKA SŁAWOMIRSKA-CHMARZYŃSKA
Autorka programu "Galaktyka Nieruchomości" w Telewizji BIZNES24.
EKSPERCI:
JULIUSZ CHŁOPIK
Dyrektor ds. rozwoju w General Property
PAWEŁ ROZPOŃCZYK
CEO Innovative Facility Management Polska (IFMPL)
DANIEL MAŁYSA
FM Director
M2C FM Poland
ŁUKASZ WOŹNIAK
Pakar Service
 
PANEL DYSKUSYJNY

Biura, w których chcemy pracować, czyli koncepcja well-beeing w przestrzeni pracy – po jakie narzędzia i rozwiązania sięgać, żeby stworzyć wielofunkcyjne i wygodne wnętrze? Ewolucja preferencji użytkowników biur.

Jakie wyznaczniki są dzisiaj miarą komfortu biura? Które rozwiązania odchodzą do lamusa, a które dla użytkowników są określane mianem must have? Podążanie za dynamiką, nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę obecnych czasów i różnorodnością podczas pracy nad projektem biura oraz jego wyposażeniem.

MODERATOR:
dr KAROLINA J. DUDEK
Associate Director Workplace Innovation
COLLIERS
EKSPERCI:
MAŁGORZATA GRAL
Brand manager marki
Dyson Airblade / Fore Living Solutions
DARIUSZ STASIK
Prezes Zarządu i Właściciel W.P.I.P.
MARIOLA BITNER
Head of Workplace Strategy
Cushman & Wakefield
MONIKA HRYNIEWICZ
Szefowa Działu Najmu i Marketingu OPG Property Professionals

ZARZĄDZANIE I OBSŁUGA BUDYNKU

W kierunku zwiększenia wydajności energetycznej budynku – w jaki sposób zarządzać energią, żeby zapewnić wzrost wartości nieruchomości i jednocześnie dbać o środowisko?

Przedstawienie sposobów i metod zapewniających oszczędność energetyczną w nieruchomościach komercyjnych. Efektywność energetyczna jest wyznacznikiem bezpiecznych, zdrowych i przede wszystkim wydajnych budynków. Zarządzanie energią pozwala zmniejszyć koszty operacyjne, ale także pozytywnie wpływa na wizerunek budynku i firmy zarządzającej. Jak dzisiaj właściciele i zarządcy realizują zadanie, jakim jest zwiększenie wydajności energetycznej budynku?

TOMASZ RUCZAJ
Dyrektor Zarządzający / Członek Zarządu
VINCI Facilities Polska
Członek IFMA Polska
WITOLD RAFALSKI
Pełnomocnik Zarządu ds. wsparcia technicznego,
innowacji i efektywności energetycznej
Senior Project Manager
VINCI Facilities Polska
 

Digitalizacja nieruchomości komercyjnych kluczem do nowoczesnego zarządzania budynkiem i dbania o jego bezpieczeństwo – w jaki sposób technologia pomaga optymalizować procesy?

Intuicyjne systemy zarządzania nieruchomością komercyjną – czy dzisiaj są wyróżnikiem, czy już standardem? Prelekcja poświęcona automatyce budynkowej, systemom BMS oraz aplikacjom mobilnym wpływającym na bezpieczeństwo i komfort użytkowników budynku.

PAWEŁ DURKA
Co-founder and CEO
Your Building App
 

Czy Twój biurowiec jest budynkiem inteligentnym? – certyfikacja SmartScore i WiredScore krok po kroku

Nowoczesne rozwiązania technologiczne odgrywają coraz ważniejszą rolę w nieruchomościach komercyjnych, szczególnie biurowych. Również inwestorzy i najemcy zwracają uwagę na ten element. Jaka jest przy tym rola certyfikatów SmartScore i WiredScore? Dlaczego warto rozpocząć proces certyfikacji? Czy budynek certyfikowany jest bardziej atrakcyjny od innych w oczach otoczenia biznesowego? Na przykładzie biurowca The Bridge, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikaty SmartScore i WiredScore, zostaną pokazane m.in. cyfrowe narzędzia pozwalające optymalizować działanie nieruchomości komercyjnych tak, żeby przygotować je na wyzwania przyszłości.

RENATA HARTLE
Dyrektor ds. rozwiązań technologicznych w Colliers,
pierwsza w Polsce Akredytowana
Profesjonalistka SmartScore
 

Jak podnieść efektywność pracy firm zajmujących się profesjonalnym utrzymaniem czystości? Praktyczne i nowatorskie rozwiązania w usługach związanych z czystością w nieruchomościach komercyjnych

Jak dzisiaj należy podejść do tematu utrzymania czystości i dezynfekcji przeprowadzanej w obiektach komercyjnych? W jaki sposób planować pracę zespołu sprzątającego, wykorzystywać nowoczesne technologie i optymalizować koszty w tym obszarze?

JOLANTA SERGOT-KOWALSKA
Dyrektor
CLEANING CONSULTING

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO I ROZWÓJ

Odpowiedzialny biznes i zrównoważone budownictwo według międzynarodowych standardów

Coraz większą uwagę przywiązuje się do społecznej odpowiedzialności biznesu, co przekłada się na m.in. raportowanie ESG, obliczenia śladu węglowego czy deklaracje dążenia do neutralności klimatycznej. Elementem strategii CSR firmy nierzadko jest budowanie, zarządzanie czy wynajmowanie przestrzeni w bardziej zrównoważonych budynkach, które wpływają pozytywnie m.in. na komfort użytkowników, środowisko, a co uwzględniają międzynarodowe standardy oceny nieruchomości jak BREEAM, LEED czy WELL.

ALINA GRZELCZAK
SWECO
MARCIN GAWROŃSKI
SWECO
 

Proces dekarbonizacji istniejących budynków – droga do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku – od czego zacząć?

Budynki już będące w użyciu, charakteryzujące się znaczną emisją gazów cieplarnianych czeka modernizacja. Jak przygotować się do tego procesu, jakich narzędzi należy w nim użyć? Nowe spojrzenie na produkcję materiałów budowlanych, projektowanie oraz na wykorzystywane źródła energii.

PRZEMYSŁAW REJCZAK
Head of Energy and Building Performance
JW+A
 

Wodór jako jedna z dróg do bezpieczeństwa energetycznego

Jak zachować bezpieczeństwo energetyczne dążąc do pełnej dekarbonizacji? Do niedawna jednym z największych wyzwań było wielkoskalowe ograniczenie emisji gazów cieplarnianych poprzez odejście od paliw kopalnych. Dzisiaj do zielonej transformacji dochodzi aspekt dodatkowy jakim jest zapewnienie stabilności systemu i bezpieczeństwa energetycznego. W jaki sposób połączyć ze sobą oba procesy, aby nie wpływało to znacząco na funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz obiektu? Jak ograniczyć zużywanie paliw kopalnych i zapewnić stabilność?

ANDRZEJ ROZMARYNOWSKI
Senior Engineering Project Manager
CBRE GWS
 

Jak i dlaczego warto wdrożyć projektowanie biophilic w budynkach biurowych? Nieruchomości komercyjne w zielonych barwach

W przestrzeniach komercyjnych zauważalny jest powrót do natury i bujnej roślinności. Celem projektantów staje się aranżacja przestrzeni zapewniającej dobrostan użytkowników. Omówienie wyznaczników projektowania w duchu biophilic i pokazanie na przykładach atrakcyjnych sposobów na wykorzystanie roślinności we wnętrzach użytkowych.

KINGA DZWONNIK
CEO i dyrektor zarządzająca
firmą Kwiaty dla Biura.
 

Zdrowe i zrównoważone biura - jak żywa roślinność wpływa na ich mikroklimat i podwyższa komfort pracy.

Przestrzeń, która sprzyja nie tylko efektywności, ale też zdrowiu, samopoczuciu i zadowoleniu pracowników to warunek kluczowy współczesnego projektowania. Aranżacje z żywą roślinnością wychodzą poza perspektywę wizualną powierzchni biurowych. Obecność natury we wnętrzach pozwala nie tylko na stworzenie zrównoważonego środowiska pracy, w którym panuje odpowiedni dla człowieka mikroklimat. Pozwala również na stworzenie przyjaznego biura – komfortowego miejsca z zielonym otoczeniem, do którego warto wrócić.

BEATA DZIEDZIC
Co-Founder & CTO
4Nature System
 

Efektywność energetyczna, a dobrostan pracowników

Pozornie dwa obszary zupełnie ze sobą niezwiązane: zrównoważony rozwój, z EFEKTYWNOŚCIĄ ENEGRGETYCZNĄ na czele oraz DOBROSTAN PRACOWNIKÓW w myśl koncepcji New Work. Czy coś je łączy? Otóż jest to światło! Światło, które wspiera funkcjonowanie pracowników i stawia ich potrzeby w centrum, jak również szanuje zasoby naszej planety, a wczasach kryzysu energetycznego – także biznesowe portfele. Dlaczego rozwiązania LED są odpowiedzią na powyższe wzywania? Jakie są ich możliwości i zastosowania?

PAWEŁ BORYŚ
Business Development Manager
TRILUX Polska

WARSZTATY Z EKSPERTEM

Jak przygotowywać budżet kosztów eksploatacyjnych z uwzględnieniem potrzeb optymalizacyjnych i ekologicznych zaleceń i trendów?

AGNIESZKA SŁAWOMIRSKA-CHMARZYŃSKA
Autorka programu "Galaktyka Nieruchomości" w Telewizji BIZNES24.
Konkurs!

„Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi”

Spośród uczestników wylosujemy kilka osób, które otrzymają w prezencie książkę Beaty Jońskiej „Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi” oraz voucher do wykorzystania na platformie Lunching, gdzie można zamówić posiłek do pracy lub dietę pudełkową.

Logo Lunching

POZNAJ NASZYCH PRELEGENTÓW

AGENDA

8:30-9:00
Rejestracja
9:00-9:10
Rozpoczęcie
9:10 - 9:40
Projektowanie przestrzeni komercyjnej z uwzględnieniem trendów i potrzeb użytkowników
Krzysztof Miruć
9:40 – 10:20
Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża Facility Management? W którą stronę podąża jej rozwój? Eko trendy, raportowanie ESG, podwyżki cen mediów
Panel dyskusyjny
Moderator: Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska
Juliusz Chłopik General Property
Daniel Małysa M2C FM Poland
Paweł Rozpończyk Innovative Facility Management Polska (IFMPL)
Łukasz Woźniak Pakar Service
10:20 - 11:00
Biura, w których chcemy pracować, czyli koncepcja well-beeing w przestrzeni pracy – po jakie narzędzia i rozwiązania sięgać, żeby stworzyć wielofunkcyjne i wygodne wnętrze? Ewolucja preferencji użytkowników biur.
Panel dyskusyjny
Moderator: dr Karolina J. Dudek
Mariola Bitner Cushman & Wakefield
Małgorzata Gral Dyson Airblade / Fore Living Solutions
Monika Hryniewicz Szefowa Działu Najmu i Marketingu OPG Property Professionals
Dariusz Stasik W.P.I.P.
11:00 - 11:20
Przerwa
11:20 – 11:40
Jak podnieść efektywność pracy firm zajmujących się profesjonalnym utrzymaniem czystości? Praktyczne i nowatorskie rozwiązania w usługach związanych z czystością w nieruchomościach komercyjnych
Jola Sergot-Kowalska
Cleaning Consulting
11:40 – 12:10
Jak i dlaczego warto wdrożyć projektowanie biophilic w budynkach biurowych? Nieruchomości komercyjne w zielonych barwach
Kinga Dzwonnik
Kwiaty dla Biura
12:10 – 12:40
Zdrowe i zrównoważone biura - jak żywa roślinność wpływa na ich mikroklimat i podwyższa komfort pracy
Beata Dziedzic
4Nature System
12:40 – 13:00
Efektywność energetyczna, a dobrostan pracowników
Paweł Boryś
Trilux
13:00 – 13:40
Lunch
13:40 – 14:00
W kierunku zwiększenia wydajności energetycznej budynku – w jaki sposób zarządzać energią, żeby zapewnić wzrost wartości nieruchomości i jednocześnie dbać o środowisko?
Tomasz Ruczaj i Witold Rafalski
VINCI Facilities Polska
14:00 – 14:30
Wodór jako jedna z dróg do bezpieczeństwa energetycznego
Andrzej Rozmarynowski
CBRE GWS
14:30 – 14:50
Proces dekarbonizacji istniejących budynków – droga do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku – od czego zacząć?
Przemysław Rejczak
JW+A
14:50 – 15:10
Przerwa
15:10 – 15:30
Digitalizacja nieruchomości komercyjnych kluczem do nowoczesnego zarządzania budynkiem i dbania o jego bezpieczeństwo – w jaki sposób technologia pomaga optymalizować procesy?
Paweł Durka
Your Building App
15:30 – 15:50
Czy Twój biurowiec jest budynkiem inteligentnym? – certyfikacja SmartScore i WiredScore krok po kroku
Renata Hartle
Colliers
15:50 – 16:10
Odpowiedzialny biznes i zrównoważone budownictwo według międzynarodowych standardów
Alina Grzelczak i Marcin Gawroński
SWECO
16:10
Zakończenie części konferencyjnej, przerwa i rozpoczęcie warsztatówJak przygotowywać budżet kosztów eksploatacyjnych z uwzględnieniem potrzeb optymalizacyjnych i ekologicznych zaleceń i trendów?
18:10
Zakończenie warsztatów

Event organizowany przez redakcję magazynu branżowego „Real Estate Magazine”

Real Estate Magazine to profesjonalne czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Materiały tworzone są we współpracy z doświadczonymi praktykami działającymi od wielu lat w branży nieruchomości. Dzięki uniwersalnemu podejściu do tematyki prowadzenia obiektów, magazyn stworzył swoistą platformę wymiany wiedzy, skupiającą najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą z nami kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine.

Lokalizacja

Novotel Warszawa Airport
1 Sierpnia 1
02-134 Warszawa

Organizator: 

Partnerzy medialni: 

Kontakt

KONTAKT W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH:
konferencje@forum-media.pl

WSPÓŁPRACA i REKLAMA:

Justyna Kasjaniuk
Brand Manager
Real Estate Magazine
tel. 692 056 807
adres mail

KWESTIE MERYTORYCZNE:

Marta Bober
Redaktor naczelna
Real Estate Magazine
tel. 536 831 790
adres mail

BILETY NA KONGRES:

Małgorzata Kołodziejczak
tel. 536 511 449
adres mail